حرف من!

کارخانه‌ى مثلث‌سازى

کودک و نوجوان > آثار نوجوانان – ماها پر از تنوعیم، ماها پر از تفاوتیم، اما مدرسه می‌خواد ما رو به شکل مثلث در بیاره تا بتونه راحت‌تر محیط و مساحتمون رو اندازه بگیره.

می‌خوان ما رو شکل بدن، با گرفتن تعهد و امضا از خانواده‌هامون. می‌خوان ما رو به اشکال هندسی قابل اندازه‌گیری تبدیل کنند و تو یه قالب بزرگ محیط و مساحت کل مکعب مدرسه رو حساب کنن. هرچه‌قدر تعداد صفرهای جلوی این اعداد و ارقام گنده بیش‌تر، مدرسه موفق‌تر.

اما من تغییر شکل پیدا نمی‌کنم. اگر هم به شکل مثلث دربیام، می‌رم و تو قالب بزرگ مدرسه، دوباره به شکل خودم درمی‌آم و موشک هوا می‌کنم و تمام محاسبات کارخونه‌ی مثلث‌سازی مدرسه‌م رو به هم می‌زنم.

مدرسه برای اندازه‌گیری محیط و مساحت مغز ما هیچ تلاشی نمی‌کنه، فقط می‌خواد برامون مغز بسازه و محیط و مساحت رو تو همه‌مون ضرب کنه. من نمی‌خوام وارد بازی ضرب و تقسیم این کارخونه‌ی لعنتی بشم.

مثلث‌های مدرسه رو نابود می‌کنم تا دیگه کسی جرئت نکنه هواپیمایی رو که ساعت‌ها براش وقت گذاشتم، پاره کنه!

ملیکا عبادی، 16ساله

خبرنگار افتخاری از مرند

تصویرگری: هلیا معیری‌فارسی، 16ساله

خبرنگار افتخاری از لاهیجان

لینک منبع

مطلب کارخانه‌ى مثلث‌سازى در سایت مفیدستان.

کارخانه‌ى مثلث‌سازى

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی تهدید کرد: به تهران درس فراموش‌ ناشدنی خواهیم داد

رو ,شکل ,مدرسه ,محیط ,مثلث‌سازى ,کارخانه‌ى ,محیط و ,و مساحت ,به شکل ,ما رو ,رو به ,16ساله خبرنگار افتخاری

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

بارونی هستم به یادت اَرْغَنوٓنْ آزمون آنلاین کنکور سراسری تجربی، ریاضی، انسانی و زبان rahafilmm salar21 پرسش مهر 20 چگونه یک مدرسه شاد داشته باشیم مژگان نوشت شناخت تکنولوژی های روز دنیا دکتر حسن خیری